Wpisy użytkownika cupcakethief z dnia 15 września 2011

Liczba wpisów: 1

cupcakethief
 
Dzień dobry moje kochane pingerowiczki!
Właśnie obejrzałam na tvp2 program 'Oblicza anoreksji'.
*Opis programu:*Holenderka, Jessica Villerius, przez lata zmagała się z anoreksją, wyniszczającą chorobą, która zabija. Teraz, już zdrowa, spotyka się z ośmioma dziewczętami, które cierpią na to zaburzenie odżywiania. W filmie opowiadają o swojej walce z chorobą i o przyczynach, które doprowadziły do wystąpienia objawów oraz nadziejach na przyszłość. Każda chciałaby wyzdrowieć i normalnie żyć. Anoreksja to groźna choroba. Niestety, nadal niewiele wiemy, jakie są jej przyczyny, dlatego leczenie przypomina szukanie drogi po omacku. Na czym polega zaburzenie odżywiania? Czemu jedni na to cierpią, a inni nie. Jedno jest pewne, anoreksja jest najbardziej śmiertelną chorobą wśród zaburzeń psychicznych. I to bynajmniej nie tylko z powodu niedożywienia. Anorektyczki podejmują próby samobójcze dwunastokrotnie częściej niż ich zdrowe rówieśniczki i sześciokrotnie częściej niż schizofreniczki. W ostatnich latach pojawiły się strony "pro - ana", na których dziewczęta zachęcają się do ulegania tej straszliwej chorobie. Na stronach "pro - ana" jest mnóstwo zdjęć wychudzonych dziewcząt. Ich widok jest przerażający. "Pro - ana" to skrót od "profesjonalna anorektyczka". Oznacza styl życia gloryfikujący tę chorobę. Przy czym owa "ana" jest postrzegana jako osoba, jako najlepsza przyjaciółka, z którą będziesz szczęśliwa. Chuda, łatwiej zmierzysz się z życiem. - Te stwierdzenia najlepiej oddają przesłanie strony "pro - ana". Niektóre dziewczęta postrzegają stronę jako ucieczkę przed problemami. Inne, zwłaszcza te ze znaczną nadwagą, trafiają tu, by schudnąć. Kolejne mają zaawansowaną anoreksję i korzystają z porad, jak zrzucić jeszcze więcej. W filmie wypowiada się Scarlett Hemkes, która walczy z tymi stronami. Założyła nawet portal dla dziewcząt szukających pomocy. O chorobie wypowiadają się także lekarze, terapeuci i rodzice dziewcząt, które przegrały walkę z anoreksją.
* Niby tyle się mówi o tej chorobie, zwłaszcza teraz, ale wciąż tyle osób na nią zapada. W dobie kultu idealnego ciała w rozmiarze "0" każda z nas chciałaby być bliska ideałowi, ale ile razy dzieje się tak, że w pewnym momencie po prostu tracimy kontrolę? Powiem Wam, że ta choroba, jak dla mnie, jest straszna. Całkowite wyniszczenie własnego organizmu prowadzi do tego, że już nigdy taka osoba nie będzie mogła wrócić do normalnego życia - ciągle będzie kontrolowana przez ludzi z własnego otoczenia, żeby nie wrócić do złych nawyków. Coś potwornego! Życzę Wam kochane, żeby żadna z Was nigdy się z nią nie zetknęła - ani u siebie ani u kogoś najbliższego!
Ku przestrodze:
328779533f80d806.jpg

1449500608_69f6de7b0b_o.jpg

anoreksja.jpg

bbbbbbbbb.gif

pu.i.wp.pl.jpg


Muszę się Wam jeszcze przyznać, że niedawno zrobiłam coś, czego nie robiłam od bardzo długiego czasu. Malowałam.. "dzieło" wyszło tak:
Zdjęcie0286.jpg


Co do outfitu, to potraktujcie go trochę z przymrużeniem oka :) Ogólnie całość skojarzyła mi się z bogatymi Włoszkami z amerykańskich filmów ;p
IMG_4847a.jpg

IMG_4853.jpg

IMG_4862.jpg

IMG_4867.jpg

IMG_4870.jpg

IMG_4873.jpg

IMG_4876.jpg

IMG_4877.jpg


Pozdrawiam,
Marta :)
  • awatar Tryśka.: aż nie chce się patrzyć na te dziewczyny... co do outfitu, świetnie dziwny ;p podoba mi się twój styl, widać po nim, że masz ogromną wyobraźnię ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›